Before&afterCześć!
Zbierałam się do opublikowania tego wpisu bardzo długo,bowiem ponad rok! Ciągle miałam mnóstwo innych pomysłów na bieżąco,dlatego ten wiecznie odkładałam na potem.
Jednak mamy już luty 2017,dlatego pomyślałam,że to najwyższa pora,żeby pokazać Wam kilka zdjęć z całego poprzedniego roku w zestawieniu przed (Raw) i po obróbce w Ps.
Na początek kilka słów o mojej obróbce,zawsze staram się ją stosować z umiarem,tak aby nie przesadzić i zdjęcia nadal wyglądały możliwie naturalnie.Przeważnie sprowadza się to w pierwszej kolejności do wywołania Rawa w Camera Raw, następnym krokiem jest pozbycie się niechcianych niedoskonałości cery i skóry,poza tym praca z kolorem selektywnym,krzywymi i poziomami w Photoshopie. Czasami jednemu zdjęciu poświęcam kilka minut,a innym razem blisko godzinę próbując osiągnąć zamierzony efekt.Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie,jeszcze wiele nauki przede mną,ale robiąc takie zestawienia ,,przed i po'' po jakimś czasie łatwiej dostrzegamy czy rozwijamy się w dobrym kierunku,co kiedyś robiliśmy źle,czego przez ten czas się nauczyliśmy-tak też jest w moim przypadku.
Zdjęcia,które zamieściłam w tym wpisie wybrałam nie bez przyczyny,starałam się pokazać takie przykłady,gdzie faktycznie obróbka jest widoczna,jednak efekt końcowy nie jest przesadzony :)
Poprzedni before&after,jeszcze z 2015 roku możecie zobaczyć tutaj.

Czasem wystarczy bardzo niewiele,aby zdjęcie zmieniło się o 180 stopni,w obu poniższych przypadkach był to balans bieli skorygowany w Camera Raw, lekkie rozjaśnienie i  podniesienie kontrastu.8 komentarzy:

 1. Uwielbiam oglądać takie posty, sama niedługo pewnie stworzę coś takiego. Piękna obróbka i zdjęcia ogólnie, właśnie widząc takie porównania np. sprzed roku widzimy jakie zrobiliśmy postępy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Możliwość porównania poczynionych postępów to chyba jedyna rzecz,która skłania mnie do tworzenia takich podsumowań, przynajmniej mam wszystko podane jak na tacy,bo przeglądając setki zdjęć na komputerze, na pewno nie jesteśmy w stanie wychwycić w tak szybki sposób rzeczy,które się zmieniły :)

   Usuń
 2. Bardzo ładne zdjęcia :) Fajne są takie posty ;)
  Pozdrawiam
  http://paulla-m.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Choć to już mój drugi before&after,tak nadal nie jestem przekonana do tego typu wpisów,sama nie wiem czemu.

   Usuń
 3. Lubię przeglądać takie porównania :) Bardzo ładnie Ci idzie obróbka. To jest fakt, że czasem rozjaśnienie i podkręcenie kontrastu powoduje, że zdjęcia od razu nabiera innego klimatu ;)

  OdpowiedzUsuń